Италия започна защитата на европейската си титла с обрат с 2:1 срещу Албания. Двубоят ще се запомни като мачът с най-бърз гол в истрията на европейски първенства, след като Недим Байрами вкара още в 23-та секунда. Италия обаче обърна двубоя доста бързо още до 17-та минута с голове на Бастони и Барела.

Албания стартира с бърз гол още в 23-та секунда, след като Ди Марко сгреши фатално и изпълни тъч, но реално направи асистенция за Недим Байрами, който пое топката и не остави шансове Донарума за 0:1.

В 11-та минута Лоренцо Пелегрини центрира в пеналта, а Алесандро Бастони засече с глава и изравни резултата за 1:1.

В 17-та минута Италия направи пълен обрат, след като Асани изчисти много лоша право към Николо Барела, който от границата на пеналта вкара за 2:1.

В 33-та минута Фратези можеше да вкара трети гол за европейския шампион и той копна топката над Стракоша, но топката срещна гредата.

В 40-та минута се откри чудесна възможност пред Скамака, чийто удар беше избит от Стракоша.

Така в групата Италия и Испания са по 3 точки, а Хърватия и Албания са без точка.

Следващите мачове са Италия - Испания и Хърватия - Албания.

Албания вкара най-бързия гол в историята на Европейски първенстваАлбанците шокираха европейския шампион Италия още в 23-та секунда