Мъж вози козичка в багажника на автомобила си край Пловдив. Снимки от това предостави читател на TrafficNews, малко след като публикувахме материал, в който ви показахме как пловдивчанин вози десетки кокошки, натъпкани на задната седалка на автомобила му, както и в багажника.

Превозното средство се е движило на АМ „Тракия”, а на задната седалка, както и в багажника е било пълно с птиците, които са били буквално една върху друга. Багажникът е завързан с тел, за да няма опасност, че би се отворил, а кокошките да изхвърчат по аутобана. Прозорецът отзад е леко отворен, а от снимките се вижда, че едната кокошка дори си подава главата през него.

В този случай читателят ни е забелязал на път в близост до Пловдив шофьор, който вози козичка в багажника.

Пълен абсурд! Пловдивски шофьор натъпка десетки кокошки в колата си на АМ „Тракия”Главата на една от кокошките се подава през прозореца, а багажникът е завързан с тел

Превозът на селскостопански животни трябва да се извършва по начин, изцяло съобразно закона - тоест със специализиран превоз. Трябва да се осигури всичко, което е необходимо за животните по време на път.

След това трябва да се установи дали животните са годни за пътуване, тоест дали са достатъчно здрави, за да не представлява пътуванео риск за тях. В някои случаи годността за пътуване на животните трябва да бъде дори официално удостоверена от ветеринарен лекар.

Целта е да се осигури максимално безопасността на животните и техния комфорт по време на пътя. Изискванията регламентират необходимите количества храна, вода, честотата на почивките, а също така и изисквания относно хигиената. По този начин се свежда до минимум и опасността от пренос на заразни болести чрез пътуващите животни.

Важно е да се отбележи, че за дълги разстояния задължително трябва да се използва лицензиран транспорт, а дълго пътуване се счита всичко над 8 часа.