Григор Димитров продължава в отличен стил победния си ход на силния турнир в Пекин, на който преди година игра финал. В четвъртфиналите българинът победи коравия испанец Роберто Баутиста Агут със 7:6 /5/, 4:6, 6:2 и за влизане във финала ще играе срещу Рафаел Надал , който победи Джон Иснър с 6:4, 7:6. Именно Надал падна жертва на нашия тенисист на четвъртфинала преди година.

За Григор това бе шестия полуфинал през сезона. След разменени пробиви в първия сет срещу Баутиста Агут се стигна до тайбрек, в който Гришо показа по-здрави нерви. Във втората част той допусна пробив в седмия гейм и така нещата опряха до трети решителен сет. Ключовият момент в него бе при 1:1, когато Димитров удържа подаването си в дълъг гейм, след което проби съперника си на нула. В края последва още един пробив в сметката на българина, с който затвори и мача.