Сакраменто Кингс падна за шести път този сезон в НБА от Ню Орлийнс Пеликанс и приключи с надеждите да участва в плейофите.

"Пеликаните" спечелиха у дома със 105:98 (22:24, 32:21, 29:29, 22:24) и влязоха в зоната на елиминациите. Александър Везенков този път получи доста повече минути от треньора Майк Браун, но не успя да помогне на отбора си да постигне по-добър резултат. Българинът завърши мача с 2 точки и 2 борби за малко повече от 10 минути на терена.

Най-резултатен за успеха на домакините бе Брeндън Инграм с 24 точки, 6 борби и 6 асистенции. Йонас Валанчунас също направи силен мач с дабъл-дабъл от 19 точки, 12 борби и 3 асистенции. Трей Мърфи пък добави 16 точки, 8 борби и 6 асистенции.

За гостите се отличи Ди'Арън Фокс, който завърши мача с 35 точки, 7 борби и 5 асистенции. Домантас Сабонис също изигра пореден добър мач с нов дабъл-дабъл от 24 точки, 14 борби и 7 асистенции. Още 17 точки, 5 борби и 4 асистенции добави Харисън Барнс.

Така приключи първитя сезон на Везенков в НБА. Той е вторият българин след Георги Глушков, който играе в Лигата на извънземните.