Най-добрият ни тенисист Григор Димитров не можа да се противопостави на своя идол Роджър Федерер и загуби осминафинала на Уимбълдън с 6:4, 6:2, 6:4. Това бе шеста загуба на Гришо от 6 мача срещу швейцареца. Българинът редуваше невероятни изпълнения с двойни и непредизвикани грешки, което нямаше как да доведе до успех срещу опита, постоянството и рутината на Федерер.

Един пробив бе достатъчен на Федерер да спечели първата част. След загубата на сета Гришо позагуби тонус и сдаде втората без особена съпротива. В третия сет Федерер отново поведе с пробив, но при 3:4 Григор изигра страхотен гейм и успя да го върне и да изравни. Веднага обаче последва нов брейк в сметката на швейцареца, улеснен и от поредните грешки на Григор. В заключителния си сервис гейм Роджър бе безапелационен и за 15-и път в кариерата си се класира на четвъртфинал на Уимбълдън.