Най-добрият ни тенисист Гигор Димитров изигра отличен мач и отнесе своя добър приятел Маркос Багдатис с 6:3, 6:2, 6:1 във втория кръг на Уимбълдън. Гишо не остави никакви шансове на съперника си на втори корт в Ол Инглънд Клъб. Един пробив му бе достатъчен да спечели първия сет, в който не направи нито една непредизвикана грешка и успя и в 4-те си излизания на мрежата. Превъзходството му бе още по-осезателно във втората част, в която проби Багдатис в началото и в края. Третият сет започна по-оспорвано като в първите два сервис гейма на Гришо кипърецът стина до няколко точки за пробив. Нашият не само че ги отрази, но на свой ред проби още три пъти, което се оказа достатъчно за крайния успех.

Григор действаше много разумно, без излишни рискове. Диктуваше ритъма в разиграванията от дъното на корта, сервисът му вървеше, когато се налагаше се защитаваше перфектно, благодарение и на отличното си движение по корта. Освен това Димитров щедро показа и някои от невероятните си удари от пребогатия си технически арсенал, част от които могат да претендират за рубриката „Удар на деня“. Особено зрелищна бе точката, с която Гришо завърши мача – с форхенд воле с плонж в стил Борис Бекер. Следващият съперник на българина ще бъде израелецът Дуди Села, който изненадващо победи исполина Джон Иснър от САЩ с 3:2 сета.