Ботев загуби с 0:1 домакинството си на Левски в първия мач на Колежа след почти 10 години при страхотна атмосфера и 18 000 зрители. Единственото попадение реализира Рикардиньо в 65-та минута.

Феновете на Ботев направиха страхотна хореография преди началото на двубоя и димната завеса, която образуваха забави началото с около 10 минути.

Страхотна хореография на бултрасите за откриването на Колежа - "Добре дошли в ада" и димна завесаВижте хореографията

В 5-та минута изстрел на Ивелин Попов премина над вратата.

В 15-та минута Абло Траоре отправи удар, който премина над вратата.

В 36-та минута и Уелтон от Левски стреля неточно.

Последваха и неточни удари на Джеймс Етоо и Филип Кръстев и до края на полувремето така и нямаше точен удар към една от двете врати.

Вижте светлинното шоу на полувремето на Ботев - Левски, изписаха Колежа във въздуха

Второто полувреме започна със страхотна хореография от феновете на Ботев, които направиха димна завеса и пуснаха заря, това на наложи прекъсването на двубоя с около 15 минути.

Заря и димна завеса за второто полувреме на Ботев - ЛевскиДвубоят беше прекъснат за около 15 минути

В 63-та минута Ботев пропусна уникална възможност да вкара първия си гол на Колежа. Минков проби добре и намери влезлия през втората част Антоан Бароан, който обаче направи уникален пропуск и стреля в гредата отблизо и топката се върна при вратаря Пламен Андрев, който улови.

В 65-та минута Левски откри, Роналдо проби и остана сам срещу Ханкич, който го пресрещна и изби топката, но тя отиде при Рикардиньо, който пое с гърди и на опразнената врата успя да реализира за 0:1.

В 69-та минута Левски Ханкич спаси удар на Уелтон, а при добавката Филип Кръстев би над вратата.

В 77-та минута Николай Минков получи добре топката и отправи хубав удар, който затрудни Андреев, но вратарят все пак успя да улови.

В 90-та минута Траоре стреля, но над вратата.

До края на мача Ботев опита да изравни, но така и не стигна до чисто голово положение.

Съдията Никола Попов даде 15 минути продължение, заради прекъсването на двубоя в началото на втората част заради димната завеса над стадиона.

В следващия си мач Ботев е гостува на Пирин в четвъртък.

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо (Красиан Колев 82 мин.), Дилан Мертенс, Николай Минков, Па Конате (Самуел Акере 90 + 8 мин.), Уме Емануел, Абдулай Траоре (Мартин Секулич 90 + 8 мин.), Амаду Думбоя (Антоан Бароан 46 мин.)

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петри, Ноа Сонко Сундберг, Келиан ван дер Кап, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Роналдо (Джауад Ел Джемили 90 + 9 мин.), Ивелин Попов (Асен Чандъров 76 мин.), Уелтон (Мартин Петков 90 + 15 мин.), Рикардиньо

Официално откриха Колежа с водосвет! Зико даде ключ на ЗингаревичДухов оркестър от Специалните части изпълни химна и "Тих бял Дунав"