
Здравният министър д-р Стойчо Кацаров издаде заповед, с която се променя заповедта за носене на маски на закрито. Тя гласи, че във всякакви обекти ваксинирани могат да са без маски, ако управителят на обекта разреши. Това означава, че в ресторанти, търговски площи, а дори и градският транспорт може да са без предпазни маски.
От новите 98 заразени с COVID-19 през последното денонощие няма нито един нов случай в Пловдивска област.
Ударна подготовка за ремонта на пътя за Лилково и Ситово вече тече. Тежка техника е на трасето, която подкопава скалната и земна маса, за да се разшири пътното платно.
Поредната рокада на служебното правителство Пловдив бе извършена днес. То освободи дългогодишният директор на РУО Пловдив Иванка Киркова. В мотивите бе подписването на граждански договори, което било нерегламентирано. Според нея обаче всичко е законно и по указания на министерството, като тя ще търси правата си в съда.
Кметът на Пловдив Здравко Димитров заяви, че ще бъде направена нова обществена поръчка за седалките на стадион "Христо Ботев". Седалките ще бъдат 18 777, а цената им ще бъде между 60 и 80 лева. Теренът ще струва 100 000 лева. В същото време компания на руския предприемач Антон Зингаревич придоби 99% от акциите на Ботев Пловдив от досегашния едноличен собственик - Сдружение „ПФК Ботев“
"Колежа" ще е готов напролет, купуват нови 18 777 седалкиСъблекалните ще бъдат под трибуна Изток
Антон Зингаревич придоби 99% от акциите на Ботев ПловдивЦената на трансакцията е символичният 1 лев
Два варианта ще бъдат дадени на Община Пловдив за изграждането на нов Бетонен мост, обяви шефът на НКЖИ. След като вариантите бъдат дадени Община Пловдив ще даде и становище, което е нужно за издаването на строително разрешение. Обмислят и направата на жп връзка между Летище Пловдив и Централна гара.
Прокурорите от Апелативна, Окръжна и Районна прокуратура - Пловдив излязоха с позиция, в която защитават колегите си от Районна прокуратура заради намесата и коментарите на вътрешния министър Бойко Рашков.
От прокуратурата заявиха още, че свидетели твърдят, че три партии са купували гласове в Столипиново.
Пловдивчани се оказаха в плен на зверска тапа на Кукленско шосе заради ВиК ремонта днес.
Още от категорията

Тежка катастрофа на АМ „Тракия”

Оперният певец Богомил Спиров загина при катастрофа

Акценти

Община Пловдив има нов зам.-кмет по транспорта

Какво очаква Рак, Лъв и Дева през месец МАЙ?


Оперният певец Богомил Спиров загина при катастрофа




Тежка катастрофа на АМ „Тракия”
