През изминалата седмица успяхме да си докажем, че от лошо е възможно и по-лошо. Някак си възприехме мисълта, че през следващата седмица ще има редовен кабинет. Но през последните два дни стана ясно, че тази идея като че ли стана абсолютно невъзможно и може би отиваме към поредните шести избори. Това заяви в студиото на Нова тв бившият директор на Националната разузнавателна служба генерал Димо Гяуров.
Той коментира и въпроса за евентуално вмешателство на вътрешни или чужди сили, които нямат интерес да няма кабинет. „Според мен това беше обикновено политическо говорене. Не твърдя, че то е недопустимо, но не се основава на нито едно доказателство”, посочи той. И допълни: „Няма доказателства за участие на службите в подслушване, в проследяване, в опит за изнасяне на информация с цел да се взриви бъдещия кабинет. Не виждам нито един аргумент в подкрепа на това твърдение”.
Във връзка със записа, за който твърди, че е от заседание на Националния съвет на ПП, и който бе пуснат в медийното пространство, Гяуров беше категоричен: „Сега, когато видяхме, че един от участниците ги е направил, няма аргументи за намеса на службите”.
„Никога не се е случвало службите да се кадруват отвън. Няма такава практика. Няма никаква такава договорка, която да възниква от някакъв договор. Никой от нашите партньори досега не си е позволявал подобно нещо. Убеден съм, че и занапред няма да си го позволят”, заяви Гяуров.
Още от категорията
Виж всички
Депутатите обсъждат увеличението на минималните пенсии
Откриха издирваните във Варна деца на изоставен строеж
Акценти
Виж всички
Вдигат минималните пенсии със 7.8% от 1 юли
Николай Попов: Така пренаписаха смъртта на Сияна
И Демерджиев обеща реформи в МВР, но процесът искал време