Локомотив победи като гост с 1:0 Монтана и записа нов ценен успех в битката с ЦСКА за второто място. Единственото попадение реализира в 74-та минута Георги Минчев.

Първото полувреме не предложи много положения и закономерно завърши 0:0.

В 13-та минута удар на Давид Кики беше спасен от Пиргов.

В края на първото полувреме двата отбора едвам не стигнаха до бой. Умарбаев скочи на бой на Радослав Терзиев, като все пак ситуацията беше овладяна и се стигна само по един жълт картон за двамата.

В 74-та минута Локомотив откри резултата. Янко Ангелов извърши нарушение срещу Кристиан Илич на границата на назакателното поле. Зад топката застана Георги Минчев, който със страхотен удар не остави никакви шансове на Марио Кирев за 0:1.

В сряда Локомотив приема Левски.

С успеха Локомотив събра 49 точки, а ЦСКА е трети с 44. Монтана е на 12-то място с 19 точки.

Монтана: Марио Кирев, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Иван Михов (Сергей Георгиев 77 мин.), Давид Кики, Янко Ангелов, Николай Минков, Радослав Терзиев (Владимир Айтов 83 мин.), Стефан Каменов, Тони Тасев (Росен Кръстев 89 мин.)

Локомотив: Илко Пиргов, Давид Малембана (Кристиан Гомис 81 мин.), Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев (Николай Николаев 88 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Георги Минчев (Георги Мавродиев 90 + 4 мин.)