Българският шампион Лудогорец загуби като гост с 0:2 от шведския Малмьо и намали шансовете си за класиране в групите на Шампионската лига.

В 16-та минута Рийкс проби отдясно, справи се с Недялков и намери Кристиансен в наказателното поле. Капитанът на домакините опита удар в далечния ъгъл, но топката срещна гредата.

Домакините откриха в 25-та минута, когато Бирманчевич с удар от около 15-а метра успя да открие резултата.

В 44-та минута хубав удар на Текпетей беше спасен от вратаря на шведите.

В 48-та минута Кахлина спаси удар на Кристиансен.

В 51-та минута Каули изпълни пряк свободен удар, на вратарят на Малмьо изби.

В 61-та минута домакините стигнаха до втори гол. Кристиансен стреля, но Кахлина изби, но Берге успя при добавката да удвои преднината на Малмьо.

В 62-та минута Кахлина спаси нов изстрел на Кристиансен.

Така Лудогорец ще има тежката задача след седмица в Разград да заличи два гола пасив, ако иска да играе в групите на Шампионската лига. Реваншът е следващият вторник.