Локомотив не успя да продължи към плейофите за Лигата на конференциите и загуби гостуването си с 2:4 на датския гранд Копенхаген. В първия мач срещата завърши 1:1 и след общ резултат 3:5 тимът отпадна от евротурнирите.

В първите секунди Пиргов спаси удар на Дарами.

В 11-та минута Копенхаген откри резултата, след като Кевин Дикс засече с глава центриране от корнер на Биел - 1:0.

В 15-та минута Пиргов спаси удар на Вилчек.

В 20-та минута Дарами проби в наказателното поле пусна към Дикс, който на опразнената врата вкара и удвои за 2:0.

В 30-та минута Локомотив се върна в мача. След центриране на Умарбаев от фаул Крачун стреля с глава и нацели напречната греда, топката отиде към Димитър Илиев, който стреля получи се рикошет в защитник и вратаря на Копенхаген и топката влетя в мрежата на датчаните - 2:1.

В 40-та минута Дарами подаде към Пеп Биел, който с удар от границата на наказателното поле реализира за 3:1.

В 48-та минута датският гранд стигна и до четвърти гол. Дарами беше изведен в наказателното поле и направи 4:1.

В 85-та минута Локомотив оформи крайното 4:2, след като Карагарен получи от Биков в средата на терена и намери Николаев отляво. Фланговият футболист центрира в наказателното поле, където Митко Илиев свали за Салинас. Бразилецът потърси десния ъгъл и след рикошет в Хочолава топката влезе във вратата.

Така Локомотив отпадна от евротурнирите през този сезон и ще се съсредоточи върху първенството. В понеделник пловдивчани гостуват на Черно море във Варна. Копенхаген ще играе срещу турския Сиваспор в плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Копенхаген: Грабара, Дикс, Кочолава, Бойлесен, Кристиансен, Стаге, Фалк, Лерагер, Пеп Биел, Вилчек, Дарами

Локомотив: Пиргов, Гомис, Крачун, Петрович, Карагарен, Витанов, Янчев, Руан, Умарбаев, Илиев, Минчев