Марица избра да домакинства в първия си мач от финалната серия в женската Национална волейболна лига. Така отборът на Левски ще гостува в зала Пловдивски университет на 25 април, вторник, от 18:30. Втората среща от шампионския плейоф, който се играе до две победи от максимум три мача, ще се играе в софийската зала Люлин на 27 април, четвъртък, от 16:00. Ако се стигне до трети двубой, той ще бъде отново в пловдивския квартал Каршияка в събота, 29 април, от 18:30.

Междувременно жълто-сините се класираха за националните финали в Държавното за момичета до 15 години. На турнира на класиралите се на второ място отбори в зоналите турнири в софийската зала Панайот Пондалов възпитаничките на треньорката Атанаска Никифорова постигнаха още две чисти победи и оглавиха крайното класиране. Най-напред маричанки не срещнаха особени проблеми с домакините на турнира от ЦПВК (София) и ги надиграха с 3:0 (25:22, 25:22, 25:11). След като и Бдин-Вида (Видин) постигна две чисти победи вече беше ясно, че и пловдивчанки, и видинчанки, си осигуряват право да играят във финалите и следобедният сблъсък между тях се превръща в един финал на надпреварата в квартал Овча купел. И в този двубой Марица не се поколеба да изкове успеха си в само три гейма и приключи участието си в турнира с разгромното 3:0 (25:16, 25:18, 25:19).