Локомотив (Пловдив) победи с минималното 1:0 Черно море при домакинството си в първия мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Герой за пловдивчани бе Дани Кики, който се появи като принудителна смяна още в началото на срещата, но реши всичко в 80-та минута.

Тогава Дани Кики стана герой за "смърфовете", след като Камбуров и Умарбаев разиграха бързо около дъгата на наказателното поле, последният намери Кики свободен и с левия крак деветката матира Коварж за 1:0.

В следващите минути Черно море се опитаха да върнат гола, но защитата на Локомотив удържа на натиска. В 85-та минута варненци бяха много близо до изравняването, но удар на Георги Илиев бе изчистен от голлинията.

Така Локомотив събират актив от 29 точки и изпреварват в класирането както днешния си съперник, така и ЦСКА и вече заемат третото място преди изиграването на останалите срещи от кръга. Варненци пък вече са пети с точка по-малко и с пет точки от последните пет мача.