Правителството на Южна Африка обмисля да разреши на жените да имат много съпрузи - възможност, която хвърли в смут консерваторите в страната.
Предложението е направено от Министерството на вътрешните работи и има за цел да направи браковете по-полулярни.
Идеята на правителството е само част от дълъг списък с проекторешения. В ЮАР многоженството вече е разрешено, пишат от CNN.
В документа се посочва с предложенията за промени е отчетен като недостатък фактът, че действащият закон позволява сключване на брак между непълнолетни.
Още от категорията
Виж всички
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели