Марица (Пловдив) започва защитата на Купата с мач срещу Марица 2022 (Пловдив). Двубоят е от четвъртфиналите в турнира ще се играе днес от 18:00ч. в зала "Сила".

За тази фаза на турнира нямаше жребий, а мачовете бяха определени от класирането след края на първия полусезон.

В последните си мачове в първенството Марица победи като гост Хектор (София) с 3:0, а Марица 2022 загуби от ДКС Варна (Варна) с 1:3.

Двата отбора се срещнаха вече веднъж през този сезон в първия кръг от новия сезон в първенството и Марица победи Марица 2022 с 3:0 гейма.

Билетите за срещата ще бъдат на цена от 5 лева.

Двубоят ще е генерална репетиция за маричанки преди първото домакинство на отбора за новия сезон в групите на Шампионската лига. На 20 декември (вторник), от 18:00ч. шампионките ще срещнат турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул).