ПСК Локомотив се завърна във волейболна Суперлига след близо 14-годишно отсъствие. Момчетата на Владимир Орлов загубиха с 1:3 (21:25, 25:23, 19:25, 14:25) от един от основните фаворити за титлата Хебър  в Пазарджик. Това беше и първи мач от група 2 на допълнителните турнири в НВЛ, които ще определят кои отбори ще играят в първата и във втората осмица.

Хебър стартира по-добре и спечели първата част с 25:21. Локомотив изигра много силен втори гейм и го спечели с 25:23, това беше и исторически първи спечелен гейм за тима след 13-годишно отсъствие от Суперлигата. В третата част пазарджиклии успяха да излязат отново напред в резултата 25:19. Домакините затвориха мача в своя полза след 25:14.

Тодор Вълчев с 18 точки стана най-резултатен за Локо, а Венцислав Георгиев добави 12. За домакините най-резултатен стана Брадли Гънтър с 27 точки.

В първия мач от групата днес Левски победи с 3:0 Черно море.

Утре, от 15:30ч. Локомотив играе срещу Черно море, а във втория мач за деня Хебър ще се изправи срещу Левски.