Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира Мастърс в Синсинати, който спечели миналата година. Българинът успя да се справи с германеца Миша Зверев със 7:6 /5/, 7:5 и по този начин си уреди среща с бившия номер 1 Новак Джокович.
Нашият тенисист не бе перфектен и допусна доста грешки от форхенд, но направи и много уинъри, а сервисът му работеше добре. Той навакса пробив пасив в първата част и спечели тайбрека, след което проби в 11-я гейм на втората част, за да затвори мача в своя полза. Началото на мача се забави с няколко часа заради бурята в Синсинати. Мачът на Григор с Джокович е четвърти по програма на централния корт и се очаква да започне около полунощ българско време тази вечер.
Още от категорията
Виж всички
Пловдивчанката Елизара Янева не успя да преодолее втория кръг на квалификациите на Уимбълдън
Григор Димитров на четвъртфинал в Майорка