С двоен български успех завърши  силният международен турнир по триатлон „Купа Пловдив –ТриЕкстрийм". В жестока конкуренция националът Иво Илиев спечели надпреварата в категория „Елит" при мъжете и заслужено стана носител на голямата позлатена купа на Пловдив. 35-годишният плевенчанин  приложи отлична тактика по трасето на класическата  олимпийската дистанция  от 1500 метра плуване, 40 км  колоездене и 10 км бягане, най-добре си разпредели силите и така измъкна златния медал с време от 2 часа и 4 секунди. Втори остана представителят на „ТриЕкстрийм" Димитър Генов, а трети – софиянецът Валентин Киров, който излезе първи от плуването, но после изостана в бягането.

При жените домакините от пловдивския „ТриЕкстрийм" имаха много поводи за радост, след като шампионската титла спечели  Лиляна Бонева. Пловдивчанката бе най-добра на олимпийската дистанция и не остави съмнения в класата си, като изпревари на финала много от най-добрите мъже триатлонисти. На късата дистанция от 750 метра плуване – 20 км колоездене – 5км бягане – първи стана Андрей Сръндев  от София. Втори остана участникът в предстоящите младежки олимпийски игри Борисла Палашев, а трети Стилиян Дечев от „ТриЕкстрийм".

При юношите и първите места взеха  Любомир Германов и Виктория Стойнова от СК "Шампион" –Пазарджик, а при най-малките – деца, родени 2009 год. победители станаха македонецът Марио Брезовски и 9 год Стела Грънчарова от СК "ТриЕкстрийм".  В щафетите победител стана отбора на СК" Палашеви" от Пазарджик, който спечели първото място в конкуренцията на 15 отбора.

Стана наистина силно и много конкурентно състезание, а организацията беше на високо ниво. Такова е мнението на участници и гости, а тази оценка много ни задължава. Любопитното е, че в състезанието участие взе и 5-годишният Николай Киров от София, който бе награден от бившия национал Борис Танев за най-малък  участник, коментира главният треньор на „ТриЕкстрийм" Даниела Камбурова – Александрова, основен организатор на турнира.

Осмото издание на „Купа Пловдив –ТриЕкстрийм" може да се похвали и с рекордна масовост – над 160 елитни триатлонисти от България и чужбина застанаха на старта. Освен най-добрите български триатлонисти, сред участниците личаха имената на изявени триатлонисти от Унгария, Русия, Турция, Гърция, Сърбия и Македония. Наградният фонд на международния турнир „Купа Пловдив –ТриЕкстрийм" тази година надхвърли 4 500 лева.