Ботев Пловдив продължава напред за Купата на България, след като разби отбора на Пирин Гоце Делчев с 6:3 като гост.

Първото полувреме по нищо не предвещаваше подобно развитие на срещата. Третодивизионния тим поведе с гола на Борислав Хазуров в 37 минута, само две минути по-късно Фелипе Бризола  възстанови равенството.

През втората част „канарчетата” се развихриха и за 8 минути нанизаха три попадения. Тодот Неделев в 55 минута и два гола на Жоао Паоло в 55 и 63-та направиха резултата 1:4.

Хазуров върна един гол от дузпа в 65-тата минута, а 5-минути по-късно Тодор Неделев бе също точен от бялата точка.

Двата тима си размениха два гола в рамките на две минути .Филипе Бирзола и Ибрахим Мехмерски бяха последните два голмайстори в головото шоу в Гоце Делчев.