Виктория Волей (Пловдив) записа рекордна победа през настоящия сезон от държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. В мач от 7-ия кръг на Група В възпитаниците на треньора Атанас Митрев разгромиха тима на Пан Волей (Панагюрище) с 3:0 (25:2, 25:6, 25:4) гейма. Двубоят се игра в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив и логично приключи за по-малко от час, след като домакините позволиха на съперника да запише едва 12 точки в целия мач.

Така Виктория Волей вече е с актив от 18 точки (6 победи и 1 загуба, 19:3 геймова разлика). Пловдивчани са на второ място във временното класиране, след като лидерът Хебър (Пазарджик) победи днес ПСК Локомотив с 3:0 и има 21 точки (7 победи от 7 мача, 21:2 геймова разлика). Трети е Локомотив с 12 точки (4 победи и 3 загуби).

В следващия 8-и кръг е пловдивското дерби между ПСК Локомотив и Виктория Волей. Мачът е на 23 февруари от 14:00 часа в зала "Строител".