Илиян Радулов спечели международния турнир по тенис на червени кортове в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара.

Държавният ни шампион на открито се наложи на финала над седмия в схемата Симоне Ронкали (Ит) с 6:4, 6:1 за 81 минути.

17-годишният тийнейджър стигна до трофея при дебютното си участие на финал при мъжете във веригата на международната федерация. Радулов на два пъти пропиля пробив аванс в началото на мача, но след 3:3 той взе 9 от следващите 11 гейма, за да триумфира срещу 27-годишния си съперник.

Това беше втори мач и за двамата през деня, тъй като дъждовете тази седмица в Пазарджик принудиха организаторите да прекрояват програмата. Радулов сутринта спечели лесно на полуфиналите срещу номер 8 Денис Клок (Рус) с 6:1, 6:1, а Ронкали имаше много по-тежка задача срещу четвъртия схемата българин Симон Антони Иванов, като стигна до успеха с 6:3, 3:6, 6:4.