Марица (Пловдив) спечели убедително и срещу новия варненски член на Национална волейболна лига Демакс. В първия си домакински мач за сезона, шампионките надиграха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:10, 25:11, 25:5) след едва 53 минути игра пред празни трибуни в зала Сила. Пловдивчанки вече имат актив от две победи и 6:0 гейма на върха във временното класиране. ДКС са на предпоследното седмо място, все още без спечелен гейм в два изиграни мача.

С безмилостен ас още за първата точка в двубоя, Десислава Николова зададе тона на цялата предстояща среща. Резултатът в първия гейм можеше да бъде и далеч по-убедителен, ако варненки не се бяха поокопитили в самия му край. Все пак с двойна блокада на Александра Миланова и Джесика Агилера, Жълто-сините затвориха частта при 25:10. Макар и да позагубиха малко от своята концентрация, маричанки продължиха да играят с настроение и да доминират тотално на игрището. С директна точка от сервис, капитанката Петя Баракова затвори втория гейм при 25:11. След 14:5 в третата част, момичетата на Лазар Лазаров постигнаха 11 поредни точки. Влязлата от ъгъла втора разпределителка Никол Миланова изпълни десет поредни сервиса, а друга млада резерва на Марица – четворката Златина Друмева, записа последната точка от блокада за 25:5.

Топреализатор на мача стана центърът на Марица Дима Ушева със 17 точки. Александра Миланова добави 15 за победителките. Бившата волейболистка на пловдивския тим Бояна Андреева бе най-резултатна за ДКС Варна със седем точки.

В следващия си мач от НВЛ, Марица гостува на Локомотив (София) в едноименната зала на 21 ноември (събота) от 17:00 б.в.