Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) не успяха да защитят титлата си от миналия сезон. Момичетата на Диян Боюклиев загубиха финала при старшата срещу Казанлък Волей (Казанлък) с 0:3 (25:27, 20:25, 18:25). Срещата се игра в столичната зала Христо Ботев без публика.

Двубоят започна лошо за маричанки и Казанлък Волей поведе с 8:3. Марица намали изоставането си на само точка при 12:11. При 17:16 момичетата на Диян Боюклиев излязоха напред в резултата. Пловдивчанки направиха солиден аванс от пет поредни точки и поведоха с 21:16. Жълто-сините стигнаха до четири поредни геймбола при 24:20, но след серия от четири поредни точки Казанлък изравни – 24:24 и взе гейма след 27:25. Това беше първият загубен гейм от страна на Марица.

Маричанки стартираха убедително втората част и поведоха с 4:0, запазиха аванса си и при 12:8, но Казанлък Волей успя да изравни при 16:16. След това Розите направиха разлика и взеха и втория гейм след 25:20. В третата част Казанлък поведе с 8:5. Стигна се до 12:7 за Розите. Двубоят завърши след 25:18 за тима от Казанлък. Александра Миланова стана най-резултатна за Марица с 18 точки, а Стелияна Чакърова добави 8. За победителките Мария Кривошиева и Кристина Йорданова станаха най-резултатни с по 10 точки. В мача за третото място Славия (София) спечели бронза след победа над Ахил (София) с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:20).