Отборът на Берое измъкна ценна победа в последните минути срещу борбения Локомотив (Пловдив). Заралии се наложиха с 1:0, а попадението реализира бившия капитан на “смърфовете” Мартин Камбуров в 87-ата минута. Нападателят се възползва от добро центриране на Рубен Бригидо, при което Борислав Цонев отклони топката към голмайстора. Камбуров изрази бурно радостта си при гола във вратата на пловдивчани, а реакцията му очевидно бе продиктувана от това, че напусна "Лаута" след скандал с президента Христо Крушарски. Гол на гостите пък бе отменен заради фаул в атака на Димитър Везалов.

Срещата започна по-силно за отбора домакин, който упражни натиск и се установи трайно в половината на пловдивчани. В 22-ата минута наставникът на Локо (Пд) Бруно Акрапович прибегна до принудителна смяна. Парвизджон Умарбаев получи мускулна травма и бе заменен от Димитър Илиев.

Въпреки непрестанните опити на домакините да отбележат, двата тима се оттеглиха на почивка при нулев резултат. В 49-ата минута изстрел на Иван Минчев с глава прелетя над напречната греда.

В 58-ата минута гол на Асен Георгиев бе отменен заради фаул в атака на Димитър Везалов. Защитникът надскочи бранител на Берое и подаде с глава към своя съотборник, който вкара красив гол със задна ножица във вратата на Перниш.

В 87-ата минута Берое достигна до гол чрез Мартин Камбуров. Нападателят наказа бившия си отбор с изстрел с глава, който не остави никакви шансове на Луков за намеса. Камбуров показа класата си в наказателното поле след центриране отляво на Рубен Бригидо, при което Цонев отклони с глава към останалия непокрит на втора греда Камбуров.