Ботев победи Славия с 2:1 в Коматево в зрелищен първи полуфинал за Купата на България. Канарчетата могат да съжаляват, че не успяха да си осигурят по-добър аванс преди реванша та 24 април. Те поведоха с 2:0, но допуснаха белите да им върнат един гол до почивката.

Още в първите минути Ботев пропусна две отлични възможности. Най-напред Ндонгала направи двойно с Балтанов, проби и подаде към Жоао Паоло. Бразилецът стреля, но младият вратар на Славия Стергиакис спаси. Малко след това бразилският голмайстор върна жеста и изведе Ндонгала сам срещу вратаря. Стергиакис обаче отново се намеси. Натискът и вдъхновената игра на канарчетата продължи и в 18-та минута те логично поведоха. Жоао Паоло открадна една зле върната топка към вратаря и откри резултата. Само 5 минути по-късно преднината на Ботев бе удвоена. Жълто-черните разиграха ювелирна акция и Ндонгала прехвърли вратаря с глава за 2:0 след перфектен пас на Неделев. В 31-та минута обаче домакините проспаха една добра акция на белите отдясно и Иван Минчев върна един гол с плътен удар с левачката от границата на пеналта. Ботев отговори със силен шут на Жоао Паоло от малък ъгъл, спасен от Стергиакис.

Второто полувреме отново започна с натиск на канарчетата. Неделев изведе с перфектно "копване" Жоао Пауло, който от трудна позиция прехвърли Стергиакис, но Стефан Велков изчисти от голлинията. Последва игра в центъра на терена и без положения пред двете врати, за да дойде 83-ата минута. Тогава Неделев стреля слабо от фаул, Стергиакис изпусна топката, резервата Стивън Петков стигна първи до нея и я изпрати в мрежата, но попадението правилно бе отменено поради засада.  Феновете на Ботев обаче полудяха и тръгнаха да нахлуват на терена, като скъсаха рекламни пана. Трябваше да се намесва охраната и за щастие се размина без инциденти, но мачът бе прекратен за няколко минути. В самия край Славия можеше и да изравни, но Димитров пропусна.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 2:1

1:0 Жоао Пауло 18

2:0 Дуде Ндонгала 23

2:1 Иван Минчев 31

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 99. Чворович, 28. Филипов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 29. Ндонгала (72-Петков), 93. Афонсо (60-Диого Кампос), 37. Жоао Пауло

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 6. Велков, 73. Минчев (65-Шоколаров), 14. Димитров, 77. Велев, 13. Велков, 10. Карабельов, 66. Омар Абуд, 55. Христов, 33. Иванов, 35. Йомов (54-Чунчуков)

СЪДИЯ: Валентин Железов

СТАДИОН: “Ботев 1912”, Коматево