Акция блокира движението по автомагистрала Тракия тази сутрин. Униформените са задържали 8 афганистанци в района на „Траянови врата”.
Чужденците са били без документи за самоличност. Арестувани са и двама българи, които са им помагали с логистиката и транспортирането. Предполага се, че афганистанците са влезли у нас през границата с Турция.
Задържаните българи ще бъдат предадени на прокуратурата, коментира главният секретар на МВР Младен Маринов пред БТВ..
Афганистанските граждани ще бъдат настанени в център от закрит тип. Ако пуснат молби, че искат убежище, ще бъдат предадени на Агенцията по бежанците. Ако не пуснат такива молби, ще бъдат предадени в дирекция „Миграция” и съответно ще следва процедура за изпращане обратно, обясни Младен Маринов.
Още от категорията
Виж всички
Изправят пред съда таксиметровия шофьор на ONE в Пловдив - склонявал деца към проституция и разврат
Акценти
Виж всички
Управителят на НЗОК подаде оставка
Кола се заби в мантинелата на АМ „Тракия" край Пловдив