Акция за измерване на вредните емисии от изгорелите газове на автомобилите започва от днес и ще продължи регулярно през цялата година, съобщава Нова ТВ.
Чрез газ-анализатори ще се измерват емисиите отработени газове на движещите се коли, а неизправните превозни средства ще бъдат спирани от движение.
Замърсеният въздух е един от основните проблеми в страната ни, а София е на първо място в класацията на Европейската агенция по околна среда за най-замърсена столица в Европа. Пловдив също е на челните места.
TrafficNews.bg
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Топла сряда, но с предупреждение за възможни интензивни валежи и гръмотевици над цялата страна
24.06.26 07:00
308