Наближава крайният срок на карантината, наложена в Банско. Курортният град беше затворен, след като бяха открити няколко случая на коронавирус при чуждестранни туристи и хора, работещи в сектора.
Какво е две седмици да излизаш само до магазина разказа пред bTV Мартин Николов от Банско.
„Положението е спокойно, а хората са дисциплинирани. Няма особено движение по улиците. Единственото струпване на хора е пред хранителните магазини, аптеките и банките“, разказа той.
По думите му хората осъзнават проблема и отговорността, която трябва да имат. Всички носят маски и ръкавици.
„Чакаме с нетърпение да се вдигне карантината и да се приберем по родните си места“, каза още Мартин Николов.
Петият починал от COVID-19 работил на лифта в БанскоПървоначално той се е лекувал у дома
Още от категорията
Виж всички
Премиерът Румен Радев връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.