Ансамбълът на България спечели злато, както и втори сребърен медал на Световната купа по художествена гимнастика. Спортното събитие се провежда в Ташкент (Узбекистан).

Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска спечелиха златен медал на три топки и две въжета. Те получиха 17,600 за изпълнението си. След тях останаха украинките със 17,400, а с бронза се окичиха рускините - 17,100.

Родните състезателки по-рано днес се класираха на второ място във финала на пет обръча с 18.300, като отстъпиха единствено на Русия, който получи оценка от 18.800 за съчетанието си, пише gol.bg.

Българките в състав Симона Дянкова, Теодора Александрова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева и Лаура Траатс вчера взеха сребро и в многобоя, като отново завършиха само след Русия.