103-годишна жена в Иран се е излекувала, след като се е боледувала от новия агресивен коронавирус, съобщават държавните медии, въпреки доказателствата, че възрастните хора са най-застрашени от заболяването.
Неназованата жена е била хоспитализирана в централния град Семнан преди около седмица, съобщи информационна агенция IRNA.
Но тя е освободена от болницата след пълно възстановяване. Жената е вторият възрастен пациент в Иран, оцелял от болестта.
Другият е 91-годишен мъж от Керман, в югоизточната част на Иран, съобщи информационната агенция.
Откакто Иран обяви първите си смъртни случаи на 19 февруари, коронавирус се разпространи във всички 31 провинции на страната и уби близо 1000 души.
Първи ден без нови болни в УханПочиналите в страната вече са 3245 души
Още от категорията
Виж всички
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
Ким Чен Ун: Пазим се от глобалната несигурност с ядрена мощ
Хеликоптер се разби в САЩ, екипажът оцеля
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.