Баскетболният и волейболният Локомотив може да играят в евротурнирите.
Баскетболният Локомотив, който завърши като сребърен медалист в НБЛ през миналия сезон и беше финалист за Купата, ще са подали документи за ФИБА Къп. Тимът е подал да домакинства в залите „Сила“ и „Колодрума“.
От Локо очакват отговор дали ще могат да участват в турнира. Ако Локомотив участва то клубът ще дебютира официално в евротурнирите. Никога до момента "смърфовете" не са играли в Европа.
Волейболният Локомотив ще играе в третия по сила турнир във волейбола „Чалъндж къп“. През миналия сезон отборът игра в Купата на ЦЕВ. Локо е заявил за домакинство залата на Пловдивския университет, а жребият е на 15 юли в Люксембург.