Община Пловдив и ръководството на ДКЦ „Изток“ нямат отношение към действията на личния лекар, при когото е било заведено починалото дете. Това заяви пред TrafficNews директорът на дирекция „Здравеопазване“ в Община Пловдив Лилия Недева по повод трагичния инцидент, който се разследва от полицията.

По думите ѝ личните лекари, които приемат пациенти в ДКЦ „Изток“, са единствено наематели на помещения в лечебното заведение и не са служители на общинската структура.

„Управителят на ДКЦ „Изток“ д-р Спасова няма касателство по случая, защото детето е заведено от родителите при личния лекар. Личните лекари в ДКЦ-то са само наематели. Управителят и Община Пловдив нямат никакво отношение към техните действия или бездействия“, коментира Недева.

Тя подчерта, че общината няма правомощия да извършва проверки на лекари, които не работят в общинско лечебно заведение.

„Личният лекар има собствена практика и е само наемател. Ние няма как да проверяваме неговата дейност“, допълни директорът на дирекция „Здравеопазване“.

От Община Пловдив изразиха съболезнования към близките на починалото дете.

Полицията разследва смъртта на малко дете, заведено в пловдивско ДКЦ в тежко състояниеНа място веднага са били изпратени два полицейски патрула и два екипа на Спешна помощ

Трагичният случай се разигра по-рано днес, когато родители са пристигнали по спешност в ДКЦ „Изток“ в пловдивския квартал „Столипиново“, носейки детето си на ръце. По информация на TrafficNews на място незабавно са били изпратени два екипа на полицията и два екипа на Спешна помощ.

Медиците са предприели спешни действия за оказване на помощ, но въпреки усилията им е била констатирана смъртта на детето.

Според предварителна информация детето е погълнало неизвестен предмет или вещество, след което състоянието му рязко се е влошило. Родителите са потърсили незабавно медицинска помощ, като са се насочили към най-близкото лечебно заведение.