Официално приключи Националното външно оценяване (НВО) по чужди езици за учениците от 7 и 10 клас. Изпитът за по-малките е започнал навреме и е преминал спокойно и организирано, съобщиха от РУО-Пловдив. От първоначално очакваните 198 ученици, на изпита са се явили 187, а 11 са отсъствали.

Всички 25 училища-центрове в областта са приключили изпитния ден успешно, като няма нито една анулирана писмена работа.

За изпитите по чужд език в десети клас са били допуснати общо 301 ученици. От тях 225 са се явили, а 76 не са присъствали. Традиционно английският език е най-предпочитаният за показване на знания. Допуснатите да положат изпит по него са били 263 ученици, от които са се явили 204, а 59 са отсъствали. При немския език от общо 27 допуснати ученици, на изпита са присъствали 12, а 15 не са се явили. Допуснати до изпита по испански език  са били 11 ученици, като 9 от тях са се явили, а само 2 са отсъствали.