Ботев привлече бранителят от Уганда Тимът Ауани, съобщиха от клуба.
Централният бранител последно игра в израелския Ашдод, където записа 190 мача.
Той е национал на Уганда от 2016-та година и има 40 мача за националния отбор. Има и едно участие в Купата на африканските нации за Уганда с 4 двубоя през 2019-та година.
Ауани идва като свободен агент, след като договорът му с Ашдод изтече.
Ауани е четвъртият нов в Ботев след Богдан Костов, Асен Чандъров и Владимир Мендеш.
Ето какво написаха от клуба:
Тимоти Ауани е четвъртото попълнение в лятната селекция на Ботев Пловдив. Централният защитник подписа дългосрочен договор с „канарчетата“.
183-сантиметровият бранител проведе първата си тренировка с „жълто-черните“ днес. До момента Ауани има 40 мача за националния отбор на Уганда.
От лятото на 2019 година Тимоти е част от израелския Ашдод, където се превръща в легенда на клуба и изиграва 190 двубоя.
В „жълто-черния“ клуб Тимоти ще носи фланелката с номер 20.
Още от категорията
Виж всички
Ботев обяви часа на първата контрола