Делян Добрев подаде заявление за прекратяване на правомощията му като народен представител в 52-рото Народно събрание, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ.

Документът беше входиран в деловодството на парламента днес.

Очаква се темата да бъде разгледана и гласувана в пленарна зала през тази седмица.

В събота, по време на среща на младежката академия на ГЕРБ в Раковски Добрев обяви, че се оттегля от парламента,ъза да даде път на младите кадри в партията.