Сняг вали почти в цяла Гърция. На места се изискват задължително вериги на автомобилите. Силно засегнати от снеговалежа са районите на Северна Гърция, а по високите места на Халкидики и област Тракия пътищата са заледени. Десет сантиметра снежна покривка се е образувала по планинските части на префектура Трикала, Тесалия, пише Dir.bg.
Температурите спадат с часове. За циклон в Егейско море предупредиха гръцките власти. Силата на вятъра достигна 10 бала и спряха движението на фериботи към няколко гръцки острова. Морските власти са в готовност да реагират и вероятно движението на кораби ще е с проблеми и закъснения.
Всички планирани услуги от пристанище "Рафина" до Цикладите са прекратени, а фериботът "Adamadios Korais", предвиден за плаване до западните Циклади, ще остане в пристанището, съобщиха от транспортното министерство. Няма да има услуги от пристанището Лаврио. Прекратени са и фериботните маршрути Агия Марина-Неа Стира, Кавала-Тасос, Керамоти-Тасос и Александруполис-Самотраки.
Островите също са засегнати от лошото време. Проблеми по пътната мрежа на остров Лесбос са предизвикали обилните дъждове, които започнаха вчера по обяд, съобщава обществената телевизия ЕРТ. Водата е отнесла два автомобила. В град Митилини много улици са се превърнали в езера, а по пътищата на острова в резултат от водите са се отложили наносни материали и паднали камъни.
Още от категорията
Виж всички
Унгария спря АЕЦ "Пакш" заради ниското ниво на Дунава
Акценти
Виж всички
Жегата превзе Пловдив. Какво спасява хората? ВИДЕО
Голям пожар на магистрала „Тракия"
Жълт код за жеги утре в Пловдив и още четири области