Българските волейболни отбори Нефтохимик и Монтана загубиха срещите си от евротурнирите през тази седмица.

Нефтохимик падна като гост на румънския Аркада с 1:3 (16:25, 26:24, 25:17, 25:21), в първия мач между двата тима от 1/16-финалите на турнира за Купата на ЦЕВ.

Монтана загуби с 0:3 (19:25, 15:25, 16:25) от гръцкия ПАОК в Солун в мач от 1/16-финалите в Купата на претендентите.

Останалите наши отбори в евротурнирите записаха доста по-добри резултати. Дея спорт се справи с 3:1 у дома срещу швейцарския Лозана в първия мач от 1/16-финалите в Купата на претендентите.

Хебър загуби с 2:3 гейма като гост от немсия Берлинер, след като водеше с 2:0 гейма в първия си мач в групите на Шампионската лига.