Волейболистките от националния отбор на България започнаха със загуба участието си на последната квалификация за олимпийските игри в Токио през лятото в нидерландския град Апелдоорн. Момичетата на селекционера Иван Петков се бориха, но отстъпиха на силния тим на Полша с 1:3. Първата част бе равностойна, но нашите успяха да я спечелят с добра игра на Елица Василева в края. След товар полякините успяха на обърнат събитията в своя полза, трупайки постепенно аванс в следващите две части. В последния гейм те поведоха с 14:9, но българките се стегнаха и успяха да стопят пасива до точка-две с отлична защита и самоотвержена игра. За нещо повече обаче не им стигнаха силите.

Най-резултатна за България в мача бе Елица Василева с 15 точки (2 блока, 25% ефективност в атака, 35% перфектно и 76% позитивно посрещане). Гергана Димитрова добави 12 точки (40% ефективност в атака, 43% перфектно и 71% позитивно посрещане), а Нася Димитрова се отличи с 11 точки (3 блока, 47% ефективност в атака). По-късно днес е другият мач от група "А", който противопоставя домакина Нидерландия на Азербайджан. Следващият мач на българския отбор е утре от 20:30 часа срещу тима на домакините от Нидерландия.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:3 (25:23, 20:25, 19:25, 22:25)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Василева, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ПОЛША: Йоанна Волош, Малвина Смажек-Годек, Магдалена Стисяк, Наталия Меджик, Клаудия Алагиерска, Агниешка Каколевска - Мария Стенцел-либеро
Старши треньор: ЯЦЕК НАВРОЦКИ.