ЦСКА игра за Локо Пд и спечели с 1:0 гостуването си на Черно море, като по този начин дръпна с три точки пред Левски в борбата за второто място в Първа лига. Единственото попадение вкара Фернандо Каранга в 81-ата минута. Победата на червените помогна на черно-белите да се приближат още повече до конкурентите си за 4-то място – Дунав и Черно море, а то евентуално може да даде право на бараж за Лига Европа

Три минути преди гола домакините бяха останали с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Стефан Станчев.

Най-спорното положение в срещата дойде в даденото от рефера Никола Попов продължение на мача. Тогава Антон Недялков игра с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията, след консултация със своя помощник, даде фаул, но прецени, че това не е дузпа и сложи топката на линията на големия пеналт. Според футболните правила обаче линията е част от наказателното поле и ако нарушението е там, трябваше да се отсъди 11-метров наказателен удар.