Локо победи Ботев с 1:0 в дербито от елитната юношеска група до 17 години. Мачът се игра на Лаута, а черно-белите излязоха с фланелки в подкрепа на своя треньр Христо Телкийски, на които пишеше: Останете с нас до край! Това бе последния мач на Телкийски начело на тима, след като той разтрогна договора си с клуба заедно с още трима свои колеги – Петър Пашев, Евгени Хаджиев и Васил Камбуров. Така младите надежди на Локо изпратиха своя наставник с победа, но напуснаха терена със сълзи на очи.

Първото полувреме бе за играчите на Ботев, които пропуснаха няколко 100-процентови положения. След почивката възпитаниците на Телкийски натиснаха, но националният вратар на Ботев Марио Усков спаси няколко опасни удара. В 75-та минута футболистите на Локо стигнаха до победен гол чрез резервата Петър Шопов, който посрещна една изритана топка и прониза мрежата на Ботев.