Марица (Пловдив) записа втора поредна победа през новия сезон в НВЛ. Жълто-сините победиха домакините от Казанлък Волей (Казанлък) в среща от втория кръг в първенството. Жълто-сините надиграха своя противник с 3:0 (25:14, 25:19, 25:16) след 65 минути игра в зала Багира в Казанлък.

В първия част шампионките нямаха проблеми и затвориха гейма с 25:14 след успешна атака на Александра Миланова. Втората част беше затворена от Марица с 25:19 след грешка от сервис на Десислава Тодева. Двубоят беше приключен след 25:16.

Топреализатор на срещата стана Алекзандра Холстън с 15 точки. Десет точки добави Александра Миланова, а Дженифър Крос завърши със 7.

За Казанлък Волей Веселина Аршинкова стана най-резултатна с 13 точки.

Това беше втори пореден успех за маричанки в Казанлък, след като в първия кръг Жълто-сините победиха с 3:0 Перун (Варна), който през този сезон домакинства в зала Багира в Казанлък.

За шампионките предстои трето поредно гостуване. Следващата седмица на 6 ноември, сряда, от 17:00 б.в. Марица гостува на Славия (София) в зала Панайот Пондалов.