Шампионките от Марица (Пловдив) ще гостуват днес на ДКС Варна (Варна) в среща от петия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Двубоят във варненската зала "Младост-ДКС" започва в 16:00ч.

Марица е с четири победи от четири мача и без загубен гейм от началото на сезон. В миналия кръг тимът успя да победи у дома Казанлък Волей Казанлък с 3:0, а ДКС Варна загуби гостуването си на Левски (София) с 0:3.

Във временното класиране Марица е лидер с 12 точки и без загубен гейм, а ДКС Варна е на последното място и единственият отбор в групата без спечелена точка.

През миналия сезон двата отбора се срещнаха цели пет пъти. В две срещи от редовния сезон, на два пъти в полуфиналните плейофи в НВЛ и във финала в турнира за Купа България. И в петте срещи маричанки победиха с 3:0 гейма.

Съдии на двубоя ще са Цветан Делчев и Валентин Попов.