Шампионките от Марица могат да се класират за финала в женския волейболен шампионат още тази вечер. Те гостуват на Казанлък Волей за втория мач от полуфиналната серия между двата тима.

Момичетата на треньора Иван Петков спечелиха първата среща у дома с 3:0 гейма и са на една победа от шампионския плейоф, който се играе до 2 победи от 3 срещи. Жълто-сините са фаворитки в сблъсъка с Розите, но за подценяване и дума не може да става.

От 17 мача от началото на сезона в шампионата, Марица има 17 победи (включително три служебни) и само един загубен гейм. В своите 17 срещи досега, Казанлък има 10 победи и 7 загуби, три от които с по 0:3 от Марица. Ако все пак розите успеят да се възползват от домакинството си и да спечелят мача, ще има трети решителен двубой в Пловдив в неделя. Мачът Казанлък - Марица днес, 21 април, е с начален час 18:00 и ще бъде излъчен пряко онлайн от зала Багира.