Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в четвъртфинала на турнира от сериите АТП 250 в китайския Ченду, след като загуби в оспорвана битка срещу роденият в Русия казахстанец Александър Бублик с 7:5, 6:7(9), 6:7(3). Гришо така и не можа да намери противодействие на мощния начален удар на Бублик, който за целия мач реализира 35 директни точки от сервис.

В първия тайбрек пред Димитров се откриха два мачбола, но съперникът ги неутрализира с асове. Отново тайбрекът се оказа ахилесовата пета на Гришо - през тази година той е спечелил едва 8 , а е загубил 17 дълги гейма.Българинът не можа да запише победа номер 300 в кариерата си и за втори път да стигне до предпоследната фаза в турнира в китайския град.