Швейцарският тенисист Роджър Федерер изигра един от най-силните мачове в кариерата си и разказа играта на Новак Джоксович в последен двубой от груповата фаза на заключителния турни Мастърс на 8-те най-добри през сезона в Лондон. Маестрото срази сърбина с 6:4, 6:3 и го изхвърли от надпреварата, като по този начин осигури първото място в ранглистата на Рафаел Надал в края на годината. Федерер бе почти перфектен, сервираше убийствено и за целия мач допусна само 5 непредизвикани грешки. Той направи ранен пробив и затвори първия сет, след това повтори упражнението във втория и спечели и последния сервис гейм на Джокович, за да спечели мача. След срещата стана ясно, че 20-кратният носител на титли от големия шлем в продължение на 70 минути е бистрил тактиката за двубоя съ своя щаб. Горе-долу толкова му бе нужно, за да бие Джокович. Така Роджър взе подобаващ реванш за драматичната си загуба на финала на Уимбълдън през лятото, когато пропусна два мачбола на свой сервис в петия сет.

В другата среща от групата Матео Беретини победи Доминик Тийм с 2:0 сета, но Тийм вече си бе осигурил полуфинал. Тийм и Федерер ще играят на полуфиналите, а другите двама в Топ 4 ще станат известни днес. В 16 часа играят Рафаел Надал и Стефанос Циципас, а от 22 часа - Даниил Медведев и Александър Зверев. На теория и четиримата имаш шансове за полуфинал.