Децата  на Ботев от набор 2006 отвяха конкуренцията и триумфираха в първенството по Футбол7. Момчетата на Стоян Ангелов постигнаха забележителните 18 победи в 18 мача и съвсем заслужено взеха титлата съобщава официалният сайт на канарчетата. В среща от последния кръг жълто-черните се наложиха с 8:0 над Родопа (Смолян). По време на шампионата те постигнаха и две убедителни победи над градския съперник Локомотив - съответно с 6:3 и 4:2. В крайното класиране Ботев завърши и с впечатляваща голова разлика - 147 отбелязани гола срещу едва 18 допуснати. Ботевистите оставиха Локомотив на второ място на цели 12 точки зад себе си, а тройката допълни Спартак (Пловдив).

Междувременно Ботев спечели Югоизточната елитна юношеска група до 15 години. В среща от 20-ия кръг "канарчетата" размазаха с 10:0 Асеновец и предсрочно си гарантираха титлата. Пловдивчани реализираха по пет попадения през двете полувремена. Преди почивката хеттрик заби Мерт Салимехмед, а по веднъж се разписаха Иво Казаков и Георги Трифонов. През втората част на два пъти точен бе Венцислав Богданов, по едно попадение добавиха Аспарух Славов и Атанас Чернев, а последното попадение бе автогол. С днешния успех "жълто-черните" събраха актив от 49 точки и са недостижими на върха два кръга преди края. Момчетата на Иван Гешев се класират и за Републиканското първенство, което стартира в началото на месец юни.