Завърши Държавното първенство по кикбокс за Купа Бултрас, което се проведе от петък до неделя в зала Сила. За първи път от шест години Пловдив прие турнир от кикбокс от такъв ранг, а организаторите от Bultras Fight Club получиха висока оценка за организацията на турнира, който беше и първият организиран от клуба и последен за годината в календара на Българската федерация по кикбокс и муай тай.

Bultras Fight Club извоюва общо 23 медала (четири златни, осем сребърни и 11 бронзови медала) и се нареди на третото място в отборното класиране, затвърждавайки мнението, че отборът е един от най-добрите в България, въпреки че е на само година и половина. Пловдивският клуб стана и отборът с най-много спечелени отличия на шампионата. Отборното класиране спечели Шуменска крепост (Шумен) със седем златни, два сребърни и два бронзови медала, а втори са ЦСКА (София) с пет златни, два сребърни и три бронзови медала.

Златни медали за Bultras Fight Club спечелиха Димитър Димитров, Илин Йоков, Джовани Димитров и Венелина Поптолева.

Bultras Fight Club спечели отборната надпревара и при децата. Там тимът извоюва три златни медала и един сребърен. Състезателят на клуба Виктор Профиров спечели специалната купа за най-техничен състезател при децата. На второто място са Голдън Бойс (Козлодуй), а трети са Арон (Пазарджик).

В първенството участваха над 200 състезатели от над 30 клуба, а битките бяха в различни възрастови категории - деца, юноши младша и старша възраст, мъже и жени.

Bultras Fight Club получи висока оценка за организацията от председателя на БФ по кикбокс и муай тай Галин Димов.

Очаква се турнирът да стане ежегоден и Пловдив да посреща и за в бъдеще най-добрите ни състезатели по кикбокс.

Ето и медалите, които извоюваха представителите на Bultras Fight Club:

Златни медали: 7 K1 007 OC M -79кг: Димитър Димитров, 7 K1 030 OJ M -86 кг: Илин Йоков, 7 K1 044 S M -63,5 кг: Джовани Димитров, 7 K1 056 S F -65 кг: Венелина Поптолева

Сребърни медали: 7 K1 007 OC M -45кг: Васил Йорданов, K1 008 YJ M -63,5 кг: Станимир Минчев, K1 016 YJ F -48 кг: Росица Ангелова, K1 023 OJ M -57 кг: Васил Младенов, 7 K1 028 OJ M -75 кг: Димитър Иванов, 7 K1 047 S M -75 кг: Костадин Стойков, 7 K1 053 S F -52 кг: Валентина Шопова, 7 K1 030 OJ M -86 кг: Илиян Милушев,

Бронзови медали: 7 K1 004 YJ M -51 кг: Димитър Николов, 7 K1 004 YJ M -51 кг: Боян Йорданов, 7 K1 005 YJ M -54 KG кг: Микеланджело Ферареза, 7 K1 005 YJ M -54 KG кг: Симон Станчев, 7 K1 006 YJ M -57 кг: Теодор Шиндов, 7 K1 006 YJ M -57 кг: Петър Додов, 7 K1 007 YJ M -60 кг: Християн Марукян, 7 K1 025 OJ M -63,5 кг: Мариос Кафанталис, 7 K1 026 OJ M -67 кг: Кристиян Илиев, 7 K1 043 S M -60 кг: Мартин Болен, 7 K1 045 S M -67 кг: Стефан Иванов