Академик Бултекс 99 започна с победа в контролите от предсезонната подготовка. Пловдивският баскетболен тим надигра като гост Ямбол с 89:80. Двата отбора ще се срещнат и на старта в НБЛ на 5 октомври, но в Пловдив.

Старши треньорът на Академик Бултекс 99 Асен Николов използва петте нови попълнения, както и юношата на клуба Йоанис Кикрилис, записал 3 точки в мача. Пловдивчани бяха по-добрият тим през цялата среща, взеха аванс от 51:38 на почивката, а през втората част не позволиха обрат.  Най-резултатен бе капитанът Васил Бачев с 22 точки, новите центрове Обрад Томич и Алекс Лонг добавиха съответно 14 и 13, гардът Уилям Пери се отчете с 12, Тенчо Тенчев вкара 8, Василие Кнежевич – 7. Следващата проверка на Академик Бултекс 99 е на 18 септември срещу Академик Сф в Правец.