Академик Бултекс 99 записа втора загуба в НБЛ, след като отстъпи драматично при гостуването си в Правец на А1 Академик. Домакините удържаха победата с 87:83 /23:19, 21:23, 29:25, 14:16/, след като водеха през голяма част от срещата. Двубоят бе много равностоен, а в последната четвърт пловдивският тим можеше да обърне развоя, но младият тим на А1 Академик удържа крайния успех.

Най-резултатен за Академик Бултекс 99 бе капитанът Васил Бачев с 24 точки и 8 борби за 40 минути игра. Шакир Смит добави 18, Обрад Томич – 11. За победителите се отличиха Лъчезар Димитров с 21 точки и 7 асистенции, Николай Николов добави 19, Андрей Иванов записа дабъл-дабъл с 16 точки и 11 борби, същия актив от точки има и Николай Грозев.